вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Всесвітній день психічного здоров'я

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в наші дні на планеті існує більше 450 мільйонів людей, які страждають психічними захворюваннями.
Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.
Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко.
Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.
 У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. Особливе значення має психогігієна – це комплекс заходів з дотримання культури міжособистих стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергування праці і відпочинку, створення сприятливого психологічного клімату у колективі, сім’ї; систематичні заняття фізичною культурою, дотримання правил раціонального харчування, режиму дня, сну, позитивне мислення, оптимізм і доброзичливість.


Психічне здоров’я кожного, в першу чергу, залежить від нього самого і його близьких. Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.
Будьте уважними один до одного та оберігаймо власне психічне здоров’я!

Немає коментарів:

Дописати коментар